شهرک سلامت و درمانی اصفهان قطب گردشگر درمانی در خاورمیانه

شهردار اصفهان گفت: شهرک سلامت با حضور سرمایه گذار موفق و خوشنام بخش خصوصی جناب آقای مسعود صرامی که با پیشرفته‌ترین امکانات و بهره بردن از حضور پزشکان مجرب دنیا میتواند به قطب گردشگر درمانی در خاورمیانه تبدیل شود.
مهدی جمالی نژاد اظهار داشت: برگزاری این نوع کنفرانس‌ها زمینه‌ساز تبادل تجربیات کشورهای پیشرفته در زمینه گردشگری با کشورمان است که از گذشته‌های دور تاکنون به مهمان‌نوازی شهرت داشته است.

شهرک-سلامت-0

وی با اشاره به استعدادهای ناب در تمامی زمینه‌های گردشگری روز دنیا در گوشه گوشه استان اصفهان بیان داشت: واژه مهمان‌نوازی در کنار نام اصفهان جایگاه ویژه دارد اما باید توجه کنیم که این خصلت مطابق با نیازهای جهان امروز به روز شود.
شهرداراصفهان تاکید کرد: با توجه به اینکه گردشگری یکی از محورهای توسعه اصفهان در برنامه ششم توسعه تعریف شده اقدامات خوبی توسط مسئولان در راستای توسعه گردشگری آغاز شده است.

وی با تاکید بر اهمیت معرفی مقصد گردشگری به گردشگران با ابزار روز دنیا بیان داشت: باید اصفهان را در چشم گردشگران از طریق دنیای مجازی معرفی کنیم و به عبارتی ارزش‌ها و داشته‌های فرهنگی و میراثی و گردشگری بخش‌های مختلف اصفهان و حتی استان‌های مختلف کشور باید از این طریق به دنیا معرفی شود.

امنیت ایران فرصتی ناب برای توسعه و تبلیغ گردشگری

جمالی‌نژاد با اشاره به موقعیت خوب گردشگری در دنیای امروز برای توسعه پایدار ابراز داشت: ایران نیز اندک سالیانی است که به این شاخه مهم درآمدزا روی آورده است؛ به ویژه با توجه به شرایط کنونی خاورمیانه که ایران امن‌ترین نقطه برای سفر است می‌توان از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.
وی با بیان اینکه برای استفاده بهتر از این ظرفیت‌های گردشگری باید از توسعه زیرساخت‌ها غافل نباشیم، ابراز داشت: شهرداری‌ همواره در راستای ارتقای صنعت گردشگری گام برداشته و نقش مهمی در ارتقای زیرساخت‌های بنیادین در حوزه حمل و نقل، جاذبه‌ها، فراهم ساختن امکانات رفاهی حوزه گردشگری مانند کمک به ساخت هتل داشته است.
شهردار اصفهان با اشاره به تاسیس شهرک سلامت در اصفهان بیان داشت: شهرک سلامت با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و با استفاده از پیشرفته‌ترین امکانات درمانی و بهره بردن از حضور پزشکان مجرب دنیا می تواند به قطب گردشگر درمانی در خاورمیانه تبدیل شود.
نخستین دلفیناریوم کشور در اصفهان تاسیس می شود
وی اضافه کرد: شهرداری اصفهان نیز در حوزه جاذبه‌های تأسیسی اقدامات خوبی انجام داده است و آکواریوم ناژوان و در آینده دلفیناریوم به عنوان نخستین آبزی‌خانه منطقه و کشور در اصفهان زمینه جذب گردشگر را فراهم می سازد.
جمالی‌نژاد گفت: مطالب ارائه شده در این گونه همایش‌ها نباید تئوری‌گونه باشد و پس از اتمام کنفرانس به فراموشی سپرده شود بلکه از هرکدام از مطالب می‌توان برای ایجاد راهبردهای عملی برای توسعه گردشگری اصفهان کمک گرفت.